• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Rss
Boydak Holdinge kayyum atandı
İsyerlerim.Com | Sektörlerin Buluşma Noktası
Bu Alana Reklam Verin.
Haber Kategorileri
İlginizi Çekebilir
Haber Detayları

Boydak Holdinge kayyum atandı
 

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması dahilinde, merkezi Kayseri'de bulunan Boydak Holding'e kayyum atandı.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen tahkikat kapsamında, Kayseri 2. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından holding idarenine 5 kişilik kayyum atanmasına karar verildi.

Kayyumlar Ramazan Arslan, Ramazan Erikli, Ahmet Ziya Beşparmak, Mustafa Karakaya ve Yurdagül Kezban Kılıç Aksungur, polis ekipleri nezaretinde holdingin Örgütlü Endüstri Bölgesi'ndeki merkez binasına girdi.

Holdingin daha önceki idare heyeti başkanı Hacı Boydak ile holding yöneticilerinden Şükrü, İlyas ve Bekir Boydak, Boydak Eğitim ve Kültür Vakfı'na yönelik operasyon neticesi gözaltına alınmış, gözaltına alınan İdare Heyeti Başkanı Mustafa Boydak ülke dışına çıkış yasağı ve adli kontrol koşuluyla serbest bırakılmıştı.

Holding yöneticilerinden Memduh Boydak da FETÖ'ye finans desteği sağlandığı iddiasıyla önceden başlatılan tahkikat dahilinde gözaltına alınmıştı.

Mustafa Boydak'tan izah

Boydak Holding İdare Heyeti Başkanı Mustafa Boydak, holding binası önünde gazetecilere yaptığı izahta, hukuka ve Türk adaletine güvendiğini vurgulayarak "Bilinen, soruşturmalar vardı. Geldiğimiz noktada, Boydak Holding ve Boydak Holdingin çoğunluk paydaş olduğu şirketlerimize Kayseri 2. Sulh Ceza Mahkemesi kararına göre, kayyum ataması yapıldı, 5 kişilik bir kayyum kurulu. Hayırlısı olsun diyorum." diye konuştu.

Hukuka ve Türk adaletine güvendiklerini belirten Boydak, şu ifadeleri kullandı:

"Allahın izniyle arkadaşlar şirketlerimizde ihtiyaç duyulan çalışmaları yaparlar. Performans kriterlerine göre yönetirler buraları. Her türlü incelemelerini yaparlar, biz de en azından aklanmış oluruz. Biliyorsunuz kaç yıldır bu konularda yaptığımız çalışmalar var. Müessesesel yapıyla kişiler arasında fark var. Müessesesel yapıyla kişilerin tasarrufları arasında fark olması gerekli. Bu neticesinde bir süreç, bu süreci hep beraber yaşayacağız. 14 bin kişilik çalışanıyla 60 senelik Boydak grubunun böyle bir vaziyete düşmesi tabii ki elem verici fakat neticesinde belki de bizim için bir fırsat. Bizim vaziyetimizin hiçbir şekilde bu yapılarla rastgele bir organik bağının olmadığı allahın izniyle ortaya çıkacak. Oralarla bizim ne bir alışverişimiz ne ortaklığımız netlikle yok zati bu görülecek ve allahın izniyle bu hak da teslim edilecektir. Biz her şeyimizle, mali performansımızla dört dörtlük grup teslim ediyoruz. Allahın izniyle bulunduğu yerden daha ileriye götürülmesini umuyorum. Bu sürecin daha kısa bir müddette de tekrar aynen üyelerimize grubumuza döneceğine inşallah içtenlikle inanıyorum."

18-08-2016

Facebook Yorumları