• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Rss
Kurban fiyatları belirlendi
İsyerlerim.Com | Sektörlerin Buluşma Noktası
Action Coin
Haber Kategorileri
İlginizi Çekebilir
Haber Detayları

Kurban fiyatları belirlendi 

Sivas Ticaret Borsası, kurbanlıkların kilogram ücretini tosunlarda 16,5, düvelerde 15,5, ineklerde 14,5, dişi koyunlarda 13 ve erkek koyunlarda 15 lira olarak belirledi. Sivas Ticaret Borsası, kurbanlıkların kilogram ücretini tosunlarda 16,5, düvelerde 15,5, ineklerde 14,5, dişi koyunlarda 13 ve erkek koyunlarda 15 lira olarak izah etti.

Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, borsada tertip ettiği medya toplantısında, canlı kurbanlık kilogram ücretleri ile ilgili bilgi verdi.

FİYATLAR BUGÜN İTİBARIYLA GEÇERLİ

Sivas'ta yeteri sayıda kurbanlık bulunduğunu belirten Hastaoğlu, et ücretlerinde geçen seneye göre yüzde 25 artış olmasına rağmen, canlı kurbanlık kilogram ücretini yüzde 18 artırdıklarını söyledi. Ücretlerin bugün itibarıyla geçerli olacağını ifade eden Hastaoğlu, "Borsamız, canlı kurbanlık kilogramını tosun için 16,5, düve için 15,5, inek için 14,5, dişi koyun için 13 ve erkek koyun için ise 15 lira olarak belirledi" diye konuştu.

BÜYÜKBAŞ KURBANLIK KESİMİ 250 LİRA

Et kombinalarındaki kesim fiyatları hakkında da bilgi veren Hastaoğlu, büyükbaş kesiminin 250, küçükbaş kesiminin 50 lira, parçalama fiyatının ise 200 lira olduğunu dile getirdi. Kurbanlık alırken dikkat edilmesi şart olan hususlara da değinen Hastaoğlu, şunları kaydetti: "Hayvan kesimleri için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından ruhsat alınmış kesimhane ve kombinalar ile geçici kesim yerleri seçenek edilmeli.

Baytar sıhhat raporu olmayan, küpesiz ve hayvan pasaportu bulunmayan, çok zayıf, gebe veya yeni doğum yapmış, yüksek ateşli, çok genç ve etleri olgunlaşmamış, kılları karışık ve donuk halde olan, bakışları ve dış görünümü canlı olmayan, salya akıntısı bulunan, etrafa karşı aşırı reaksiyonlu veya çok duyarsız hayvanlar satın alınmamalıdır."

31-08-2015

Facebook Yorumları