• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Rss
PTT döviz hesabını TLye çevirdi
İsyerlerim.Com | Sektörlerin Buluşma Noktası
Action Coin
Haber Kategorileri
İlginizi Çekebilir
Haber Detayları

PTT döviz hesabını TLye çevirdi
Posta ve Telgraf Örgütü Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) yalnızca milli ve beynelmilel alandaki iş ve işlemleriyle değil, Türk Lirası’na verdiği değerle de millî ekonomiye büyük katkı sağlıyor. 176 senedir her dönemde ülkesi ve milletinin yanında yer alan PTT A.Ş., Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından 15 Temmuz’da gerçekleştirilen hain darbe teşebbüsünün hemen peşinden başlattığı dövizden Türk Lirası’na dönüş uygulamasıyla ülke ekonomisine destek oldu. 15 Temmuz’dan bugüne kadar PTT A.Ş. hesabındaki takriben 172 milyon dolar ile takriben 20 milyon euro Türk Lirası’na dönüştürülerek millî ekonomiye katkı sağlandı. 
   
PTT A.Ş. İdare Heyeti Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, 15 Temmuz’da millî istem ve demokrasiye kastedenlere karşı PTT A.Ş. ailesi olarak dimdik durduklarını anımsadarak, “Tarihi süresince ülkemiz ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda hareket etmiş olan Şirketimiz, 15 Temmuz darbe gecesi ve sonrasında milletimizle beraber alanlara çıkarak demokrasi nöbeti tutmuş, ayrı olarak şehit ve gazi ailelerimiz için yardım kampanyası başlatmıştır” diye konuştu.

15 Temmuz sonrasında PTT A.Ş. olarak ülke ekonomisine yeni bir katkı sağlamak üzere de harekete geçtiklerini ifade eden Genel Müdür Bozgeyik, “Lanetle andığımız o meşum hadiseden sonra vatan ve ulus sevgimizle yeni bir karara imzalayarak dövizden Türk Lirası’na dönüş uygulaması başlattık. O tarihten bugüne kadar Şirketimiz hesabındaki 171 milyon 393 bin 173 dolar ile 20 milyon 364 bin 372 avroyu Türk Lirası’na dönüştürerek millî ekonomimize katkı sağladık” dedi.
   
Genel Müdür Kenan Bozgeyik, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yastığının altında döviz olanlar gelsin parasını altına, Türk Lirası’na dönüştürsün. Türk Lirası değer kazansın, altın değer kazansın” çağrısı üzerine başlattıkları kampanyanın ise devam ettiğini belirterek, “Şirketimiz, dövizlerin TL’ye dönüştürülmesi işleminde rastgele bir komisyon almamaktadır. Döviz bozduracak müşterilerimize yüzde 10 kargo indirimi yapılmaktadır. Ayrıca döviz bozduracak müşterilerimizin havale işlemlerinde yüzde 10 indirim uygulanmaktadır. Yurttaşlarımız ePttAVM.com üzerinden seçili ürünlerde yaptıkları alışverişlerde ise yüzde 5 indirim kazanmaktadır” dedi.

Genel Müdür Kenan Bozgeyik, PTT A.Ş.’nin her vakit ülkesi ve milletinin yanında bulunmaya, millî ekonomiye katkı sağlamaya devam edeceğini söyledi.  ​

 

08-12-2016

Facebook Yorumları