• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Rss
TTNET ve Avea Türk Telekom markasında birleşti
İsyerlerim.Com | Sektörlerin Buluşma Noktası
Bu Alana Reklam Verin.
Haber Kategorileri
İlginizi Çekebilir
Haber Detayları

TTNET ve Avea Türk Telekom markasında birleşti


 

Türk Telekom, mobil, internet, ev telefonu, TV ve müessesesel servisler alanında hizmet veren Avea, TTNET ve Türk Telekom markalarını “Türk Telekom” tek markası altında birleştirdi. Şirket, bu birleşmeden sonra logosunu da değiştirdi.

Türk Telekom, yeni logo ve yeni marka kimliğini, Antalya’da tertip eden etkinlikle tanıttı. 

Marka birleşmesi ile tüzel kişilikler savunarak Avea ve TTNET markaları, “Türk Telekom” tek markası altında bir araya geldi. Avea, TTNET ve Türk Telekom’un mobil, internet, hane telefonu ve TV hizmetleri, bu geceden itibaren “Türk Telekom” tek markasıyla müşterilere sunulacak. Tek marka altında birleşen hizmetlere artık tek mağazadan, tek çağrı merkezinden ve tek web sitesinden ulaşılacak.

Rami Aslan: "Artık “bir” ve daha “güçlüyüz”

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan, tüm iletişim ve eğlence hizmetlerinin “Türk Telekom” markası altında toplanması konusunda şöyle konuştu: 
“Mobil, internet, hane telefonu ve TV hizmetlerimizi “Türk Telekom” tek markası altında bir araya getirerek yeni bir dönem başlatıyoruz. Yenilikçi olma, dinamizm, müşteri odaklılık, çeşitlilik gibi değerleri temsil eden yeni logomuzla taçlandırdığımız bu yeni dönemde, tüm Türkiye’ye dağılmış fiber altyapımızın gücü, hem mobil hem sabit alandaki hizmetlerimizde kendini gösterecek. 

Fiberin gücünü mobile taşıyacağız. 206 bin kilometrelik fiber altyapımız, Nisan ayında hayata geçecek 4.5G iletişim noktalarını besleyecek olan kökleri oluşturacak. Fiber altyapımız ve sahip olduğumuz, 4.5G için kritik ehemmiyete sahip 1800 MHz bandındaki en yüksek kapasite ve abone başına düşen en yüksek frekans paketleriyle Nisan ayında başlayacak ghc v4.5G’de sektörde değişimin lideri, 4.5G’nin rakipsiz öncüsü olacağız. 
Yeni 4.5G mobil dünyası Türk Telekom’un fiber gücü üzerinde yükselecek. Fiber altyapımız ve sahip olduğumuz frekanslar ile yalnızca 4.5G’nin değil; tüm yeni nesil mobil teknolojilerin de öncüsü olacağız. 5G’nin yol haritasını çıkarmak üzere oluşturulan beynelmilel konsorsiyuma Türkiye’den çağrı edilen tek şirket olmamız ve 5G ile alakalı yapmış olduğumuz patent müracaatlarımız, liderlik vizyonumuzun en somut ispatıdır.” 

Türk Telekom’un kuvvetli fiber altyapısıyla Türkiye’deki TV yayıncılığında da köklü değişime yol açacağını vurgulayan Aslan; “Türkiye’nin en zengin TV muhtevasının sağlayıcısı olarak müşterilerimize 4K teknolojisini de sunacağız. Müşterilerimiz, 3 sene süresince yayın haklarına sahip olduğumuz “UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi” mücadelelerini 4K formatında izleme olanağına yakalayacaklar” diye konuştu.

"İletişimde köklü farklıklar yapacağız"

Birleşmenin getirdiği yeniliklere değinen Aslan; Türk Telekom’un sunduğu yeni dünyayı şu sözlerle tanımladı:

“Türk Telekom tek markasıyla müşterilerimize sunduğumuz yeni dünya; ilkleri ve enleri barındırıyor. Tek marka altında birleşmek; en yüksek kapasite, en yüksek hız, en yüksek servis kalitesi, en geniş ürün portföyü, tek noktadan hizmet, tek çağrı merkezi ve tek web sitesi mananına geliyor. Müşterilerimiz hizmetlerimizle alakalı bütün işlemlerini, tek bir çağrı merkezi numarasını arayarak veya internet üzerinden tek bir oturumu kullanarak yapabilecekler. Bunun yanında bütün satış sonrası destek hizmetleri de tek bir noktadan sunulacak. Müşterilerimize ayrı olarak, hizmetleri kişiselleştirme ile ilgili da ehemmiyetli avantajlar sağlayacağız. Avantajlı ‘Çoklu hizmet paketlerimiz” ile müşterilerimiz ihtiyaçlarına en uygun hizmetleri seçmenin imtiyazını yaşayacaklar.”

Marka birleşmesini; işgücünde hiçbir kesintiye gitmeden, servislerde rastgele bir aksama yaşamadan ve dünyadaki benzerlerinden çok daha kısa bir müddette başarıyla bitirdiklerine dikkat çeken Aslan; bu birleşmenin Türkiye’de iletişim ve eğlence alanında köklü değişimlere yol açacağını dile getirdi. Bu sayede, artık çok daha fazla hareket halinde olan müşterilerine diledikleri yerden dünyaya bağlanma olanağını, ansızın fazla alet ve hizmet kanalıyla sunabileceklerini vurguladı.

"Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu dijital ortak Türk Telekom’dur"

Türkiye’nin gelecekte bölgesi için ehemmiyetli bir finans-enerji-erişim üssü haline geleceğini ve bu mega dönüşüme eşlik ederek onun taşıyıcısı olacak bir dijital ortağa ihtiyaç duyulacağını ifade eden Rami Aslan, “Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu dijital ortak Türk Telekom’dur” diye konuştu. 

Aslan şöyle devam etti:
“Rakamlarımız söylediklerimizi ispat ediyor. Türkiye’nin 81 şehrine dağılan, 206 bin kilometrelik fiber ağımız; süper hızlı, süper randımanlı yüksek kapasiteli irtibat sağlıyor. Son on senede altyapımıza 20 milyar lira yatırım yaparak platformumuzu geleceğe hazırladık. 34 bin kişilik nitelikli personelimiz Türkiye’ye hizmet vermeye hazır. 37 milyon müşteriyle Türkiye’nin en büyük entegre iletişim ve eğlence markasıyız. Etkileyici olan sadece sahip olduğumuz rakamsal büyüklükler değil. Bu arada değişime öncülük edecek cesaret ve vizyona da sahibiz. Bugünden itibaren ‘Tek Telekom, Türk Telekom’ çağı başlıyor.”

 

26-01-2016

Facebook Yorumları